W minioną niedzielę w Śmiłowicach odbył się „Piknik Ekologiczny” organizowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko przy udziela PW MIKI.

Piknik ekologiczny to coroczne wydarzenie organizowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko przy udziale firmy odbierającej odpady komunalne z terenu Gminy. Tym razem odbył się on w miejscowości Śmiłowice. 

Głównym zadaniem pikniku jest edukacja mieszkańców w zakresie właściwej segregacji odpadów. Przy okazji mieszkańcy mieli możliwość zobaczyć samochody wykorzystywane przy zbieraniu odpadów oraz zapoznać się z ich działaniem. Mogli również porozmawiać z przedstawicielami firmy MIKI co dalej dzieje się z odpadami, które zostają odebrane.

Każde gospodarstwo domowe, które w tym dniu przyniosło i oddało 20 sztuk opakowań z plastiku lub opakowań szklanych, ewentualnie 10 sztuk baterii albo 1 sztukę małego sprzętu elektronicznego otrzymało roślinę ufundowaną przez firmę MIKI. Mali mieszkańcy Gminy, którzy odwiedzili stoisko firmy MIKI otrzymywali gadżety m.in. kredki, strugaczki, bierki, plany lekcji. 

Ponadto dla dzieci czekały też inne atrakcje jak dmuchane zjeżdżalnie, zajęcia z animatorem czy darmowa wata cukrowa i popcorn. Pomimo,  że pogoda nie do końca sprzyjała dzieci bardzo chętnie piły kolorowe koktajle. Dorośli, którzy przyszli na piknik mogli zjeść kiełbaskę z grilla. 

Przy organizacji pikniku bardzo dużą pomoc otrzymaliśmy od Pań ze Stowarzyszenia Śmiłowiczanki które robiły popcorn, watę cukrową oraz smażyły kiełbasę. OSP Śmiłowice poprowadziło pokazy strażackie oraz umożliwiło mieszkańcom bliższe zapoznanie się ze sprzętem strażackim.

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko składa podziękowania dla Stowarzyszenia Śmiłowiczanki, Ochotniczej Straży Pożarnej Śmiłowice, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Nowe Brzesko Radnym Rady Miejskiej Nowe Brzesko Panu Karolowi Krzyk i Panu Kamilowi Kłoda za ogromna pomoc przy organizacji pikniku. Dziękuje Radnym Rady Miejskiej Nowe Brzesko, którzy uczestniczyli w pikniku oraz wszystkim mieszkańcom, którzy pomimo chłodu licznie przybyli.