3 września w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku podczas PIKNIKU RODZINNEGO odbył się konkurs potraw ekologicznych pn. "KOLOROWO I ZDROWO'' organizowanym przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku oraz Nadwiślańską Grupą Działania E.O. Cenoma.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie 3 potraw : 
1. COŚ NA ZĄB 
2. COŚ NA CIEPŁO 
3. COŚ NA SŁODKO 

Jury w składzie: Pani Elżbieta Fularska  Radna Rady Miejskiej Nowe Brzesko, Pani Elżbieta Chuchmacz Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Brzesku oraz Pani Marta Dudra Przeniosło Ekodoradca gminny, oceniały zaprezentowane potrawy.

W konkursie wzięło udział 5 KGW zajmując następujące miejsca: 
1 miejsce: Stowarzyszeni E Kgw Śmiłowiczanki
2 miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich Szpitary
3 miejsce: KGW Majkowice

Wyróżnione zostały: Stowarzyszenie KGW w Hebdowie oraz KGW Grębocin

Nagrody wręczyła Pani Anna Maj-Skowrońska Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku. 

Serdecznie gratulujemy!! 

Dziękujemy Paniom za ogrom pracy i przygotowanie pysznych potraw, które po zakończonej prezentacji w konkursie, mogli skosztować mieszkańcy. Podziękowania za przygotowanie kulinarnego wydarzenia przekazał wszystkim kołom gospodyń wiejskich Pan Wojciech Adamczyk Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko.

Dziękujemy Pani Annie Maj-Skowrońskiej Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku za organizację i koordynowanie wydarzenia.

W trakcie pikniku mieszkańcy mogli porozmawiać z Panią Martą Dudra-Przeniosło Ekodoradcą gminny o programie "Czyste Powietrze". 

Podczas Pikniku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku, KGW w Szpitarach przygotowało również stoisko z produktami runa leśnego w ramach konkursu: „Natura od kuchni konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich”. Patronatem tego konkursu są Lasy Państwowe (www.lasy.gov.pl). Głównym celem jest promowanie zdrowej żywności pochodzącej z naszych rodzimych lasów.