W dniu 5 maja 2022 r. odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku sportowego znajdującego przy ulicy Niecałej w Nowym Brzesku. Pierwszy etap budowy tego obiektu rozpoczął się w roku 2018, drugi etap rozpoczęto w grudniu 2020 roku i zakończono w grudniu 2021 r.
Ten nowy obiekt sportowy służy ponad 120 zawodnikom LKS „Nadwiślanka” oraz mieszkańcom Gminy i Miasta Nowe Brzesko, którzy chcą czynnie spędzać wolny czas.
 
Na parterze budynku umieszczone są szatnie dla zawodników z zapleczem sanitarnym, toalety w tym toalety dla osób niepełnosprawnych oraz pokój sędziowski. Na pierwszym piętrze znajdują się:
  • sala szkoleniowa, w której odbywać się będą również zajęcia z tenisa stołowego,
  • sala do gry w szachy,
  • aneks kuchenny,
  • toalety.
 W ramach realizacji tej inwestycji wykonano również dojazd do budynku oraz miejsca parkingowe.
 
Wartość całego zadania to 1.261.500,00 z czego Gmina Nowe Brzesko otrzymała dofinansowanie   z rządowego programu Funduszu Kultury Fizycznej w wysokości 621.213,00.
 
Dziękujemy Panom Ministrom – Panu Ministrowi Prof. Włodzimierzowi Bernackiemu, Panu Ministrowi Jackowi Osuchowi – za wsparcie naszych starań dotyczących pozyskania dofinansowania tej inwestycji, która służyć będzie nie tylko dzieciom i młodzieży, ale wszystkim mieszkańcom Gminy i Miasta Nowe Brzesko.
 
W trakcie uroczystości otwarcia odbyły się rozgrywki piłkarskie o puchar Ministra Edukacji i Nauki, w których udział wzięły drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Proszowicach, Szkoły Podstawowej w Kościelcu, Szkoły Podstawowej w Sierosławicach i Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku.
 
Dziękujemy Zarządowi LKS „Nadwiślanka” oraz Rodzicom zawodników za pomoc przy pracach porządkowych przed uroczystością otwarcia tego obiektu oraz Kołu Gospodyń Wiejskich ze Szpitar za przygotowanie poczęstunku.
 
Niech ten obiekt służy dzieciom, młodzieży i dorosłym dla dobrego, sportowego spędzania wolnego czasu.