Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności m.in. bibliotek.

W związku z tym MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w NOWYM BRZESKU jest nieczynna do odwołania zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 roku.


Komunikat MKiDN:  #Koronawirus: ograniczenie działalności instytucji kultury przedłużone do odwołania.
https://www.gov.pl/web/kultura/koronawirus-ograniczenie-dzialalnosci-instytucji-kultury-przedluzone-do-odwolania 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, a działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą. 

W tej sytuacji WBP w Krakowie kontynuuje do odwołania tryb działania wprowadzony tydzień temu. Oznacza to, że oprócz zamknięcia dla użytkowników wszyscy pracownicy, poza absolutnie niezbędnymi dla realizacji tych procesów, których realizacji nie można wstrzymać (pełniącymi wymienne dyżury tylko w niezbędnym zakresie czasu) dalej będą pracowali zdalnie na zasadach wprowadzonych specustawą. Zawsze oczywiście, choć obecnie zdalnie, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

KOMUNIKAT od Jerzego Woźniakiewicza Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie