Nowobrzeska Biblioteka w dniu 17 kwietnia br. zorganizowała spotkanie podróżnicze i pokaz zdjęć z dalekich wypraw do Afryki dla grupy V sześciolatków oraz młodzieży gimnazjalnej z Panem Robertem Gondkiem.

Pan Robert wędruje po najwyższych górach kontynentu i jest autorem wielu magazynów podróżniczych, albumów oraz książek. Jest pasjonatem Afryki, dlatego też organizuje wyprawy na ten „czarny kontynent”. W ponad godzinnym spotkaniu z fotografią podróżniczą i egzotyczną muzyką do zdjęć, z zaciekawieniem uczestniczyła młodzież.

Spotkanie to miało na celu nauczyć młodych ludzi, by sięgając po informacje nie korzystali jedynie z zimnych ekranów telewizorów czy komputerów, ale czytali też książki, bo to w nich jest zawarta nauka o życiu, ludziach, świecie przeszłości i teraźniejszości.

Reasumując, dalekie podróże kształcą, a książka?

Książka jest najlepszym przyjacielem na nudę.

W październiku 2017 roku Pan Robert Gondek wydał książkę "W drodze po najwyższe szczyty Afryki" dokumentującą wędrówki na najwyższe góry w Afryce

Specjalna dedykacja od Pana Roberta dla czytelników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Brzesku

tekst: E.Chuchmacz


Robert Gondek - Podróżnik odkrywający Szczyty Afryki

strona internetowa

Wszystko dla pasji

Pan Robert Gondek przez ponad 12 lat pracował w jednej z dużych firm ubezpieczeniowych i zajmował się szeroko pojętą analityką. Od stycznia 2016 roku w całości poświęcił się swojej pasji jaką są afrykańskie podróże. Z czasem hobby stało się jego zawodem.

Jak pogodzić hobby i pracę?

Pan Robert na swojej stronie internetowej "Szczyty Afryki" pisze o swojej pracy tak: "Przychodźcie na moje pokazy, zapraszajcie do szkół, firm, kupujcie magazyny podróżnicze, podróżujcie ze mną do Afryki, zachwycajcie się afrykańskimi przysmakami, przeglądajcie moje strony, kupujcie koszulki, zdjęcia, książkę, podsyłajcie pomysły na działanie, współpracę......Wtedy się uda. No bo dlaczego miałoby się nie udać"

Kilka słów o Panu Robercie

  • Kolekcjonuje afrykańskie maski
  • Uczy się języka suahili
  • 11 kwietnia 2009 pobiegł w Two Oceans Marathon. Przebiegł 56 km  w Republice Południowej Afryki. Do biegu  przygotowywał się przez ponad 2 lata. W trakcie przygotowań pokonał ponad 4450 km biegiem oraz ponad 7 000 km na rowerze.
  • Prowadzi projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający na celu zdobycie najwyższych szczytów i miejsc w każdym afrykańskim kraju
  • Za wytrwałość w realizacji projektu w marcu 2016 podczas KOLOSÓW - największego festiwalu podróżniczego w Polsce otrzymał wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU 2016.
  • W październiku 2017 roku wydał książkę "W drodze po najwyższe szczyty Afryki" dokumentującą wędrówki na najwyższe góry w Afryce
  • Organizuje wyprawy do Afryki śladami swoich wypraw na afrykańskie szczyty. Dowiedz się więcej jak wyruszyć na Kilimandżaro (Wyprawa na Kilimandżaro z Robertem Gondkiem),
  • Przez ostatnie 4 lata poprowadził ponad 200 spotkań podróżniczych w całej Polsce
  • Jego artykuły regularnie ukazują się w polskiej prasie podróżniczej, m.in w magazynach All Inclusive, Podróże, NPM, Witaj w podróży i Poznaj Świat
  • O swojej pasji opowiadał na antenie radiowej Trójki, na stronach internetowych WP, a także a programach TVN 24 BiS, TVP 2 "Pytanie na śniadanie", TVP Kraków, czy TVP Warszawa.