Z przykrością informujemy o śmierci Pani Leontyny Miłek wieloletniej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku, wychowawczyni wielu pokoleń nowobrzeszczan. W dniu 5 października o godz 14.00 w kościele parafialnym w Nowym Brzesku odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe. W imieniu mieszkańców chcielibyśmy przekazać najszczersze, płynące z wewnętrznej potrzeby kondolencje oraz słowa otuchy rodzinie i najbliższym zmarłej oraz wszystkim, których jej śmierć zasmuciła i dotknęła.

Pani Leontyna Miłek z domu Sokołowska urodziła się 5 czerwca 1924 r. w miejscowości Świsłocz na Podlasiu. W 1962 wyszła za mąż za Stanisława Miłka. Po przybyciu do Nowego Brzeska i objęciu posady nauczycielki w Szkole Podstawowej w Nowym Brzesku, szybko zdobyła uznanie wśród nauczycieli, uczniów, jak i całego społeczeństwa Nowego Brzeska. Uczyła m.in. w szkole Podstawowej w Rudnie Dolnym (w okresie 1990-2000) w latach (1990-1991, 1995-1996) oraz pracowała w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym  Brzesku.

W 2007 roku kapitula samorządowa postanowiła przyznać medal św. Norberta "Przyjaciel Ziemi Nowobrzeskiej", która przez wiele lat pracy wychowała wiele pokoleń nowobrzeszczan.

Podczas wielu rozmów o sprawach wychowawczych młodzieży wykazywała dużą ufność, cieszyły ją sukcesy młodzieży, martwiły sprawy trudne. Pani Leontyno! Pozostanie Pani w naszych sercach i w naszej pamięci. Do zobaczenia w Domu Ojca.


GAZETA NOWOBRZESKA 27/2007

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/1376220,pedagog-z-kresow,id,t.html