29 lipca br. upoważnieni pracownicy urzędu zakończyli przeprowadzanie w Państwa domach ankiet związanych z analizą ubóstwa w Gminie Nowe Brzesko. Obecnie nie są prowadzone żadne prace w terenie pracowników administracyjnych urzędu gminy.

Dlatego w związku z pojawiającymi się zgłoszeniami dotyczącymi osób odwiedzających mieszkańców przedstawiających się jako pracownicy Urzędu Gminy i Miasta Nowe Brzesko, proponujący dofinansowanie i zakup pieca oraz innych źródeł odnawialnych energii (fotowoltaika, pompa ciepła itd.), zwracamy się o zachowanie ogromnej ostrożności i informujemy, że nikt z pracowników urzędu nie proponuje dofinansowań podczas wizyt domowych.

Urząd Gminy i Miasta Nowe Brzesko oferuje pomoc w uzyskaniu dofinansowania z programu „CZYSTE POWIETRZE” i całą procedurę przeprowadza w siedzibie urzędu.

Jedynymi pracownikami urzędu, którzy odwiedzają mieszkańców i rozmawiają na temat wymiany pieców oraz odnawialnych źródeł energii jest Strażnik Gminny i Ekodoradca, którzy posiadają upoważnienia podpisane przez Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko.

Prosimy mieszkańców, by w razie jakichkolwiek wątpliwości kontaktowali się telefonicznie z Ekodoradcą Gminnym tel.  536 363 963 lub Strażnikiem Gminnym tel. 12 385 01 09.