Blisko 50 osób wzięło udział w niedzielę 31 lipca 2022 roku na strzelnicy sportowej Ligi Obrony Kraju Nowe Brzesko im. Bohaterów Powstania Lipcowego 1944 w zawodach strzeleckich o Puchary Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944.

Zawody strzeleckie zorganizowano dla uczczenia wydarzeń z lipca i sierpnia 1944 roku. Historię tych wydarzeń przypomniał zebranym na strzelnicy LOK Nowe Brzesko Arkadiusz Fularski wieloletni, a obecnie Honorowy prezes LOK Nowe Brzesko, mówiąc m.in. o walkach na ulicach Brzeska Nowego 27 lipca 1944 roku, a następnie o bombardowaniu miasteczka w odwecie przez lotnictwo hitlerowskie i groźbie jego pacyfikacji przez hitlerowców w 1944 roku.

Zawody, które objął patronatem Krzysztof Madejski burmistrz Miasta i Gminy Nowe Brzesko, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych i ich rodziców. O bezpieczeństwo na strzelnicy oddanej do użytku 1 czerwca 1998 roku zadbali instruktorzy LOK w osobach: Stanisław Grzyb (sędzia główny zawodów), Witold Kozerski, Janusz Grzyb, Dariusz Gołąb i Arkadiusz Fularski.

Puchary ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Nowe Brzesko wręczył zwycięzcom Wojciech Adamczyk zastępca burmistrza Miasta i Gminy Nowe Brzesko. Najmłodszym wręczono nagrody przekazane przez fundatorów.

Obchodząca w tym roku 30. lecie nieprzerwanej działalności Nowobrzeska Liga Obrony Kraju zapowiada kolejne zawody strzeleckie.

Wyniki zawodów:
Panie: 1. Marzena Komenda, 2. Monika Gołąb, 3. Magda Kamińska.
Panowie: 1. Jacek Kozerski, 2. Adam Kurek, 3. Mateusz Grzyb.

Dziewczęta: 1. Daria Wielbłąd, 2. Anna Sobczyk, 3. Natalia Fularska
Chłopcy: 1. Hubert Mierniczek, 2. Kacper Szcząchor, 3. Adam Adamczyk.
Młodziki: 1. Bartosz Gołąb, 2. Maciej Adamczyk, 3. (Ex æquo) Julia Komenda i Wiktor Lis.

Drużyny trzyosobowe:
Pierwsze miejsce: Wojciech Adamczyk, Monika Gołąb, Jacek Kozerski,
Drugie miejsce: Karol Krzyk, Adam Iwański, Mateusz Grzyb.

LOK Nowe Brzesko, 31 lipca 2022r.
Tekst i zdjęcia: Arkadiusz Fularski