Pan Krzysztof Ciesielski mieszkaniec Sierosławic, Prezes KGW Sierosławice oraz Radny Powiatu proszowickiego został I krajowym wicemistrzem AgroLigi 2021 w kategorii "Rolnictwo". Nagrodę odebrał wspólnie z małżonką Iloną Ciesielską. 27 maja br. podczas uroczystej gali nagrody laureatom konkursu wręczał prezydent Andrzej Duda wraz z uczestniczącym w uroczystości sekretarzem stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Lechem Kołakowskim.

W wydarzeniu uczestniczyli również: prezes ARiMR Halina Szymańska, prezes KRUS Aleksandra Hadzik oraz zastępca dyrektora generalnego KOWR Marek Chibowski.

Celem konkursu AgroLiga jest wyłonienie Mistrzów Krajowych w kategoriach Rolnicy i Firmy. Eliminacje odbywają się na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Konkurs nagradza wyróżniających się rolników oraz najlepszych przedsiębiorców działających w branży rolno-spożywczej. Pozwala też na prezentację dorobku rolnictwa i firm funkcjonujących w tym obszarze z poszczególnych województw.

Pan Krzysztof Ciesielski prowadzi na 140 ha gospodarstwo roślinne, warzywnicze i zwierzęce. Na 130 ha uprawiane są buraki cukrowe, rzepak, pszenica ozima, kukurydza, a na 10 ha warzywa. Gospodarstwo jest w pełni dostosowane do wymogów UE. We wrześniu ubiegłego roku został Mistrzem Małopolski w kategorii „Rolnik” za rok 2021. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Źródło: www.gov.pl