Mieszkańcu przypominamy, że masz czas na spisanie się jeszcze tylko do 30 września 2021 roku. To Twój obowiązek‼

W celu dokonania poprawnego i szybkiego spisu podczas dyżuru rachmistrza prosimy o przygotowanie przez mieszkańca- domownika danych osobowych- peseli wszystkich pozostałych domowników.

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko wraz z Gminnym Biurem Spisowym w związku z prowadzonym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 roku
serdecznie zapraszają na dyżury rachmistrza spisowego w terenie przeprowadzającego w następujących terminach, miejscach i godzinach:

  • 11 września (sobota) – Majkowice budynek OSP (piknik rodzinny) od godz. 14:00
  • 12 września (niedziela)– Śmiłowice budynek OSP (festyn rodzinny)  od godz. 13:00

Dodatkowo informujemy, że rachmistrzowi nie można odmawiać udzielenia informacji, ponieważ każde takie zdarzenie odnotowywane jest jako odmowa udziału w spisie powszechnym i może skutkować karą grzywny.

Grzywna za odmowę udziału w spisie powszechnym została przewidziana w art. 57 ustawy o statystyce publicznej, który stanowi: „kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie”. Kara może wynieść nawet 5 tys. zł.

Osobom, które obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych, przypominamy, że chroni je tajemnica statystyczna. Oznacza to, że dane uzyskane podczas spisu mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Zebrane dane są anonimizowane i w takiej postaci są dalej przetwarzane.

Samospis bez wychodzenia z domu przez Internet

Mieszkańcu przypominamy, że masz czas na spisanie się jeszcze tylko do 30 września 2021 roku. Możesz wykonać również samospis przez Internet na stronie www.spis.gov.pl