W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis.

Można go wykonać poprzez aplikację: LINK

Przypominamy, że internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

GMINNE BIURO SPISOWE INFORMUJE: Po 9 kwietnia br., osoby zainteresowane dokonaniem samospisu w urzędzie gminy, proszone są o wcześniejsze umówienie telefonicznie terminu spotkania z pracownikiem biura spisowego (w godzinach pracy urzędu tzn. od 7:30 do 15:30, od poniedziałku do piątku, tel. 12 385 20 94). W związku z powyższym zachęcamy Państwa do wykonania samodzielnie spisu za pośrednictwem aplikacji internetowej na stronie internetowej GUS www.spis.gov.pl

Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. o czym będziemy szczegółowo informować.

Materiały: GUS