Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Brzesku przystąpił do realizacji Programu koordynowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej „WSPIERAJ SENIORA”

Program Wspieraj Seniora – Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów skierowany jest do osób, które ukończyły 70 lat, pozostają w domu i nie są w stanie samodzielnie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb, np. zakupić artykułów pierwszej potrzeby, takich jak żywność czy artykuły higieniczne, nie mogą też liczyć na wsparcie rodziny w tym zakresie.

Zgodnie z założeniami programu, Seniorzy mogą zadzwonić na specjalną infolinię 22 505 11 11 aby poinformować, że potrzebują pomocy.

Następnie skontaktuje się z Seniorami pracownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Brzesku, który weryfikuje zgłoszenie i ustala szczegóły dotyczące wsparcia. Co ważne, koszt dostarczonych zakupów pokrywa Senior. Mieszkańcy Gminy Nowe Brzesko mogą kontaktować się również bezpośrednio z pracownikami Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Brzesku, dzwoniąc pod numer telefonu: 12 385 26 55 w godzinach od 07.30 do 15.30. Program trwa do 31 grudnia 2020 r.

W okresie realizacji programu, na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta Nowe Brzesko będą pojawiać się na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące wsparcia dla osób starszych.

Zadanie dofinansowane jest ze środków otrzymanych od Wojewody w ramach Programu „Wspieraj Seniora” na rok 2020. 


Wspieraj Seniora - plakat

Opis grafiki: Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?
Zadzwoń na specjalną infolinię*22 505 11 11.
Zgłoś, że podjąłeś decyzje, by dla bezpieczeństwa pozostać w domu. Powiedz czego potrzebujesz? Wolontariusz zrobi za Ciebie zakupy, wyniesie śmieci, wyprowadzi psa na spacer. Razem pokonamy koronawirusa!
www.wspierajseniora.pl


Chcesz pomóc seniorowi? Masz czas i możliwość zrobienia zakupów osobie potrzebującej czy wyprowadzić psa na spacer? Zgłoś chęć pomocy!

Formularz zgłoszenia wolontariusza