Zgodnie z decyzją nr 138/2020 (polecenie nr 214/2020) Wojewody Małopolskiego informujemy o zawieszeniu działalności ŚDS w Gruszowie i Klubu Senior + w Rudnie Dolnym od 16 października br. do odwołania.

Decyzja nr 138/2020 (polecenie nr 214/2020) Wojewody Małopolskiego


Strategia walki z COVID-19 oraz wsparcie dla seniorów

"Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie bezpieczeństwa najbardziej wrażliwej i narażonej grupie – seniorom. Jest to możliwe, m.in. poprzez wsparcie i ułatwienie zmiany codziennych aktywności i zachowań, w tym ograniczenia kontaktów.

Jednym z ułatwień są godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, aptece i na poczcie przebywać mogą wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. To jednak nie jedyne rozwiązanie, które pomoże chronić osoby starsze. Oprócz tego zaostrzymy zasady epidemiczne w domach pomocy społecznej i placówkach opieki, a także zalecamy maksymalne ograniczenie kontaktu z osobami powyżej 70. roku życia.

Pamiętaj, Ty również możesz pomóc! Zaoferuj wsparcie osobie starszej lub niepełnosprawnej. Zrób zakupy, wykup leki, odbierz pocztę, albo wyprowadź psa na spacer".

Źródło: Serwis Rzeczpospolitej Polskiej


POBIERZ I WYDRUKUJ PLAKAT #WSPIERAJSENIORA w swojej okolicy!


Bądź bezpieczny – stosuj zasadę DDMA

Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana. W jaki sposób możemy to zrobić? Wystarczy stosować zasadę DDMA, dzięki której chronimy siebie i innych:

  • D jak dystans
  • D jak dezynfekcja
  • M jak maseczka
  • jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk woda z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej - to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Dowiedz się więcej!!

Nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19 i kolejne powiaty w strefie czerwonej

Źródło: SERWIS RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ www.gov.pl