W sobotę 26 września br. na terenie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku oraz Placu Wolności w ramach projektu "Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w miejscowości Nowe Brzesko" realizowanego z Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych, odbył się I Piknik Ekologiczny.

Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy, którzy całymi rodzinami przyszli wspierać ekologiczną akcję. Naszym głównym celem była edukacja ekologiczna oraz dobra zabawa i uśmiech na twarzy najmłodszych uczestników pikniku. W zamian za przyniesione posegregowane odpady (plastik, papier, szkło, baterie, puszki, sprzęt elektroniczny i elektryczny) można było otrzymać dwie rośliny doniczkowe. 

Pracownicy Urzędu Gminy i Miasta w Nowym Brzesku wydali podczas pikniku 200 roślin doniczkowych. Oprócz tego  pracownicy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku rozdawali zdrowe owocowe przekąski.  W czasie pikniku zebraliśmy 600 kg odpadów komunalnych.

Kolejny cel pikniku to informacja o Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który zostanie dla mieszkańców naszej gminy otwarty od listopada tego roku na terenie Nowobrzeskiego Obszaru Gospodarczego przy ul. Przemysłowej w Nowym Brzesku.

Ponadto dzięki Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu MIKI, które odbiera z naszej gminy odpady komunalne, można było zapoznać się z prawidłową segregacją odpadów, wziąć udział w quizach o tematyce ekologicznej, dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania PSZOK oraz zobaczyć pokaz samochodów odbierających odpady komunalne. Dla uczestników quizów firma MIKI przygotowała edukacyjne gadżety nawiązujace do tematyki ekologicznej.

W strefie dziecka przygotowanej w budynku Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Promocji, przez cały czas trwania pikniku animatorka organizowała gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych.

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko dziękuje wszystkim uczestnikom pikniku za udział w ekologicznym wydarzeniu, które pokazało nam, że segregacja odpadów nie jest trudna i każdy z nas może mieć wpływ na to jak wygląda nasze środowisko.