Budynek w Nowym Brzesku, należący kiedyś do Spółdzielni Rolniczo-Produkcyjnej, zostanie zburzony. Taką deklarację złożył na sesji Rady Miejskiej w 2018 roku przedsiębiorca Jan Wójcik (współwłaściciel firmy Janbar z Wojnicza), który kupił obiekt. W miejsce wyburzonego budynku, powstanie spożywczy pawilon handlowy.

Wzmianka o miejscu w publikacji "Ziemia Nowobrzeska. Zarys dziejów gminy i sołectw - wydanie poszerzone" pod redakcją Włodzimierza Chorązkiego, Nowe Brzesko 2009, str. 258

"W połowie 1956 r. przedstawiciel PZGS zaproponował "komisji wiejskiej" kupno parceli przy drodze na Proszowice pod budowę GS-owskiego sklepu. Oczywiście na zebraniu wiejskim ową zgodę wyrażono w zamian za ekwiwalent pobieranego dotychczas czynszu. Postawiono także drugi warunek mianowicie iż budynek sklepu ma być duży, piętrowy z przeznaczeniem parteru na sklepy, a piętra na biura".


WSPOMNIENIA
Jeżeli posiadacie Państwo w swoich domowych albumach zdjęcia powiązane z dawnym sklepem GS w Nowym Brzesku zwanym przez mieszkańców "Domem Towarowym" czy historią tego miejsca, prosimy o przesłanie mailowo na sekretariat@nowe-brzesko.pl.


fot. Augustyn Fularski