W powiecie proszowickim sportowcem seniorem został wybrany Wojciech Przybył, który jest zawodnikiem i trenerem naszego klubu. Drużyną Roku w powiecie proszowickim została wybrana drużyna LKS Nadwiślanka Nowe Brzesko.

W piątek 10-go stycznia odbyła się uroczysta Gala 10ciu Asów Małopolski organizowana przez Dziennik Polski i Gazetę Krakowską, w której zostali wybrani Sportowcy roku 2019 w Małopolsce.

Gala ta odbyła się w Karcher hali Cracovia. Zgromadziła ona kilkuset sportowców i trenerów z małopolski, wśród gości byli tez patroni honorowi plebiscytu -Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz i Rektor AWF w Krakowie prof. Aleksander Tyka. W gronie 10-ciu Asów Małopolski znaleźli się przedstawiciele aż 8 dyscyplin sportowych.

10 Asów Małopolski 2019
1. Dawid Kubacki - skoki narciarskie
2. Kamil Stoch - skoki narciarskie
3. Aleksandra Zamachowska - szermierka
4. Maria Sajdak - wioślarstwo
5. Dariusz Popiela - kajakarstwo górskie
6. Renata Knapik-Miazga - szermierka
7. Jan Krzysztof Duda - szachy
8. Rafał Majka - kolarstwo
9. Michał Wieczorek - sport samolotowy
10. Łukasz Czapla - strzelectwo

Odkrycie Roku 2019
Konrad Pacholski – siatkówka

Trener Roku 2019
Michał Probierz - Cracovia

Nagroda specjalna kapituły 10ciu Asów Małopolski
Jakub Błaszczykowski - Wisła Kraków

Podczas Gali swoje nagrody odebrali także laureaci Plebiscytu sportowiec małopolski w kategorii juniorów, seniorów, trenerów oraz drużyn w poszczególnych powiatach i na etapie wojewódzkim. W powiecie proszowickim sportowcem seniorem został wybrany Wojciech Przybył, który jest zawodnikiem i trenerem naszego klubu. Drużyną Roku w powiecie proszowickim została wybrana drużyna LKS Nadwiślanka Nowe Brzesko.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy oddali głos na naszą drużynę oraz na Wojtka Przybyła. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy docenieni jako drużyna w powiecie proszowickim, jest to dla nas wielkie wyróżnienie i motywuje nas do jeszcze cięższej pracy. Wielkie gratulacje dla „Wandzi”.

Tekst i zdjęcia: LKS Nadwiślanka