Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Brzesku, tak jak w latach wcześniejszych, przystąpiła do realizacji "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Celem Programu, jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych oraz wzrostu liczby czytelników . Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych. Na bieżąco został uzupełniany różnorodny księgozbiór zarówno pod względem: formy (począwszy od prozy, poezji, dramatu poprzez eseje, reportaże, wspomnienia, biografie,  pamiętniki i inne) jak i treści (literatura przygodowa, obyczajowa, psychologiczno-obyczajowa, fantastyczna, sensacyjna, romanse, kryminały i inne).

W 2019 roku  Biblioteka Publiczna pozyskała dofinansowanie w wysokości 4 040 złotych. Za otrzymaną dotację zakupiono  272 pozycje książkowe. 

Zapraszam wszystkich miłośników literatury do zapoznania się z nowościami wydawniczymi.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Tekst.E.Chuchmacz