W dniu 9 września 2019 r. nasz Ośrodek brał udział w Gali Finałowej wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez PFRON – „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.Temat 17 edycji brzmiał „PODRÓŻE MOICH MARZEŃ”.

Do tegorocznej wojewódzkiej edycji zakwalifikowało się ponad 200 prac. Nagrodzono 39 prac. Twórcy mieli do wyboru różne techniki: malarstwo i witraż, rysunek i grafikę, tkaninę i aplikację, rzeźbę kameralną i płaskorzeźbę oraz fotografię. Nasz ośrodek wysłał dwie prace w kategorii tkanina i aplikacja. Jedna z nich, wykonana  przez Panią Grażynę Nocoń, pod okiem terapeutki Pani Moniki Pietras zdobyła wyróżnienie. Była to dla nas bardzo miła niespodzianka, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki  a konkurs ten to największy w Polsce konkurs, popularyzujący twórczość artystyczną osób z niepełnosprawnościami.

Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w podziemnych pomieszczeniach Kopalni Soli w Wieliczce. Rozpoczęliśmy uroczystość Mszą Św. w podziemnej kaplicy, św. Kingi. Następnie przeszliśmy chodnikami kopalni do komory Warszawa, gdzie odbyło się otwarcie spotkania i powitanie uczestników. Galę zaszczyciła swoją obecnością Pani Minister Bożena Borys-Szopa.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne. Ogromne wrażenie zrobił na nas występ wokalno-instrumentalnym uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia przy SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, po którym  nastąpiło wręczenie nagród laureatom. Nagrodę Pani Grażynie wręczył Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik. Gala zakończyła się smacznym posiłkiem. Wyjechaliśmy z Wieliczki z radością i nadzieją na dalsze sukcesy.

Zespół Terapeutyczny ŚDS Gruszów