Kolejny czerwiec... i kolejny doroczny festyn rodzinny, zorganizowany w niedzielę 9 czerwca 2019r. przez nauczycieli i uczniów szkoły można uznać za bardzo udany. Po raz pierwszy dołączyli do nas członkowie i rodzice reprezentujący KGW w Sierosławicach, dodając od siebie wiele atrakcji.

Dopisali uczestnicy.. dopisała pogoda! Motto tego spotkania „Rodzina to mały świat, stworzony przez miłość”.                                 

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od programu artystycznego. Entuzjazm widowni wzbudziły tańce w wykonaniu maluchów i uczniów klas najmłodszych. Wzruszenia dostarczyły wiersze i piosenki starszych uczniów. Pozostały czas do późnego wieczora spędziliśmy bardzo aktywnie. Szkolne patio i teren wokół szkoły zamieniło się w miejsce spotkań i rozmów, żartów dorosłych i radosnego śmiechu dzieci. Poświęciliśmy wzajemnie dla siebie czas. 

Oczekiwały liczne atrakcje szczególnie dla najmłodszych: zamki dmuchane i karuzele, baseny, stoisko ze zdrową żywnością, wystawa prac origami, grill i słodkości. Dzieci mogły korzystać z urządzeń sportowych na placu zabaw, pokazy strażackie, pokaz i zabawy bańkami mydlanymi, zabawki z baloników...Wszystkim tym rozrywkom towarzyszyła muzyka ,,na żywo” w wykonaniu naszego byłego ucznia Piotra. W miłej atmosferze każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Członkowie KGW z Sierosławic przygotowali smakołyki, domowe lody, przejazd dorożką nad Wisłę, przeciąganie liny, rozgrywki sportowe na Orliku.    

Cieszymy się, że tak wiele nowych osób zechciało spędzić niedzielne popołudnie z naszą społecznością szkolną. Wiele osób przyjechało do nas po raz pierwszy. Bliski kontakt z rodzicami uczniów, wspólnie spędzany czas ze znajomymi w przyjaznej atmosferze  to ważny element wychowania i budowania wzajemnych relacji.

tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Sierosławicach