Kilka dni temu zakończyły się prace adaptacyjne części budynku byłej szkoły w Rudnie Dolnym pod potrzeby klubu „Senior +”. W pomieszczeniach przeznaczonych pod funkcjonowanie klubu wymieniona została instalacja elektryczna, zainstalowano nowoczesne ogrzewanie i nowe oświetlenie. Klub „Senior+” to wspólne przedsięwzięcie Gminy Nowe Brzesko i Skarbu Państwa reprezentowanego przez Wojewodę Małopolskiego w ramach Programu Wieloletniego ‘SENIOR+” na lata 2015 – 2020.

Warto podkreślić, że Pan Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko Jan Chojka miał pomysł na zagospodarowanie dawnego budynku szkoły, znalazł środki na wykonanie tego zadania i wspólnie z pracownikami urzędu przygotował wniosek w ramach programu SENIOR+. Dawniej zaniedbany budynek, dziś będzie służył seniorom za miejsce spotkań oraz wszystkim mieszkańcom.

Stare okna i drzwi zostały zastąpione nowymi. Wyremontowano schody zewnętrzne, zadaszenie oraz sufity i ściany wewnątrz lokalu. W miejscu starych popękanych posadzek założono panele.

Tak było kiedyś...

Na przełomie października i listopada klub „Senior+” zostanie wyposażony w niezbędne urządzenia. Do dyspozycji uczestników będzie w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia, pokój rekreacyjno-wypoczynkowy i łazienka. Oprócz mebli czy sprzętu AGD znajdzie się tam tablica multimedialna z rzutnikiem, sprzęt muzyczny, telewizor, rowerek stacjonarny, orbitrek i inny drobny sprzęt do ćwiczeń  m.in. piłki czy maty.

Tak jest teraz 

Klub „Senior+” to wspólne przedsięwzięcie Gminy Nowe Brzesko i Skarbu Państwa reprezentowanego przez Wojewodę Małopolskiego w ramach Programu  Wieloletniego ‘SENIOR+” na lata 2015 – 2020.

Nowa placówka zostanie uruchomiona od dnia 1 stycznia 2019 roku. Z klubu będą mogły korzystać osoby powyżej 60 roku życia, nieaktywne zawodowo, które będą chciały spędzić wolny czas z innymi osobami, rozwijając swoje zainteresowania. Nad funkcjonowaniem klubu będzie czuwał zatrudniony pracownik, oraz specjalista w pożądanym zakresie.

Osoby, które chcą skorzystać z proponowanej przez Gminę formy spędzenia czasu mogę się już  kontaktować z pracownikami Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.