Coraz częściej docierają do nas informacje o kolejnych sukcesach sportowych naszych mieszkańców. Sportowa rywalizacja rozgrywana w duchu fair play pomaga w kształtowaniu charakterów młodych ludzi oraz budowaniu dumy z poczucia bycia Polakiem. Nic tak nie cieszy młodych sportowców jak odśpiewanie Hymnu Narodowego przed meczem reprezentacji czy stojąc na podium ze złotym medalem. Cieszymy się, że możemy pisać o Waszych sukcesach w Polsce i na świecie.

Wojciech Przybył powołany na Turniej Czterech Państw

Trener reprezentacji Polski w futsalu Błażej Korczyński powołał 16 zawodników na towarzyskie mecze z Czechami, Słowacją i Węgrami w ramach Turnieju Czterech Państw w czeskim Nymburku (24-26.09.2018).

zdj. LKS Nadwiślanka - pomocnik Wojciech Przybył

Cieszymy się, że w składzie drużyny będziemy mogli zobaczyć naszego Nowobrzeszczanina, który w rozgrywkach halowych reprezentuje  Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój a w rozgrywkach A klasy wielickiej gra w LKS Nadwiślanka Nowe Brzesko na pozycji pomocnika. Wojtek  jest wychowankiem Nadwiślanki.  W składzie na Turnieju Czterech Państw pojawi się kilku zawodników z kadry akademickiej, która w sierpniu rywalizowała w mistrzostwach świata w Ałmaty. Wojtek uczestniczył w tych mistrzostwach a udział w Turnieju Czterech Państw będzie dla niego debiutem w seniorskiej reprezentacji. Wcześniej reprezentował Polskę w młodzieżowych drużynach futsalowych.

Serdecznie gratulujemy Wojtkowi i życzymy dalszych sukcesów oraz świetnej formy na Turnieju Czterech Państw w czeskim Nymburku. Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik reprezentacji.


Kolejny sukces Bartosza Świętka z Hebdowa

Mistrzostwa OCR 2018 w Gdyni (08.09-09.09.2018) były najważniejszym biegiem w sezonie dla drużyny Podhalańskie Dziki - Gorący Potok Team, która przygotowywała się do niego cały rok. W pierwszym dniu zawodów Bartosz Świętek z drużyny Podhalańskie Dziki - Gorący Potok Team został II Vice Mistrzem Polski Biegów Przeszkodowych OCR 2018 r. zajmując III miejsce na podium. Bartek zajął również 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej (18-24 lata).

zdj. OCR Polska - Bartosz Świętek zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej

Serdecznie gratulujemy Bartkowi i życzymy jak najlepszych wyników na Mistrzostwach Świata Biegów OCR, które odbędą się w Londynie w październiku 2018 r.


Piszcie do nas na adres sekretariat@nowe-brzesko.pl o swoich sukcesach sportowych. Czekamy na Wasze historie!