W dniach 9-10 czerwca w Proszowicach odbędzie się „Weekend z Funduszami”. Departament Zarządzania Programami Operacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego organizuje kolejną edycję wydarzeń promujących Fundusze Europejskie w Małopolsce.

Tegoroczny cykl pod nazwą „Weekend z Funduszami”, zaplanowany jest w okresie od kwietnia do października, w 15 miejscowościach regionu. Główną ideą „Weekendów z Funduszami” jest zainteresowanie mieszkańców regionu środkami unijnymi zarówno w kontekście aktualnych naborów, jak i prezentacja inwestycji powstałych dzięki unijnemu wsparciu.

W dniach 09-10 czerwca  Miasteczko Funduszowe i Mobilny Punkt Informacji o FE zagoszczą na proszowickim Rynku. W sobotę od 9:00 do 17:00 specjaliści będą udzielać informacji m.in.

  • na temat  możliwości skorzystania z unijnego wsparcia na rozwój istniejącego biznesu,
  • założenie działalności gospodarczej,
  • wymianę starego pieca na ekologiczny itp.

To świetna okazją, aby bezpłatnie skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Z kolei w niedzielę - oprócz konsultacji – zaplanowano m.in. :

  • prezentacje Beneficjentów: unikalne urządzenia edukacyjne z Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, innowacyjna podłoga interaktywna firmy LavaVision, analityczny system telemedyczny Carna Life, rozpoznający ponad 20 nieprawidłowości w sygnałach EKG, pokaz technologii grzewczych piątej klasy firmy Protech Sp. z. o. o., gry i zabawy z dinozaurem z Parku "Dinolandia"w Inwałdzie
  • konkursy i quizy z nagrodami, w których do wygrania są tablet, hulajnoga, deskorolka oraz e-book
  • kino plenerowe i pokaz filmu „Iluzja”.  

Przyjdź i przekonaj się, że Fundusze są dobre! Organizatorem Weekendów z Funduszami  jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.