W dniu 10.05.2018 r. odbyła się pierwsza edycja konkursu dla przedszkolaków ,,Mam talent”, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje talenty: muzyczne, akrobatyczne, recytatorskie, aktorskie i inne.

Konkurs  miał  na celu promocję alternatywnych form spędzania czasu wolnego, rozwijanie kreatywności oraz zainteresowań dzieci, umożliwienie prezentacji swoich pasji przed szerszą publicznością oraz wspólną zabawę ( dzieci mogły zaprosić do konkursu członka rodziny).

Udział w show ,,Mam talent” wzięło 10 uczestników. Dzieci zaprezentowały się przed społecznością przedszkolną, szkolną, rodzicami , zaproszonymi gośćmi oraz jury w składzie:

 •  Pan Jacek Zawartka Zastępca Burmistrza Gminy Miasta Nowe Brzesko  
 • Pani Anna Gładysz;  I Wicedyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Nowym Brzesku
 • Pani Elżbieta Fularska; Emerytowany Wicedyrektor  Zespołu Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnego w Nowym Brzesku
 • Pani Monika Gawron  Kierownik Miejsko-Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Nowym Brzesku

Swoje talenty przedstawili:

 1. Filip Miska – gra na perkusji ( duet z tatą),
 2. Natalia Oraczewska – recytacja wiersza ,,Kto ty jesteś?”,
 3. Karol Samborek – piosenka ,, Dziewczyna z gór” (duet z siostrą),
 4. Maja Radecka – recytacja wiersza ,,Kaczka dziwaczka”,
 5. Martynka Pabisek – pokaz umiejętności akrobatycznych,
 6. Lena Trela- piosenka ,,Miłość w Zakopanem” (duet z siostrą),
 7. Amelka Maj – układanie kubeczków,
 8. Wiktoria Stępa – pokaz umiejętności akrobatycznych,
 9. Lena Nowak – piosenka ,,Co mi Panie dasz” (duet z siostrą)
 10. Natalia Fularska – piosenka ,,Zagubiony”.

„MAM TALENT” rozpoczął  taniec dzieci z grupy IV i V  do piosenki Shakiry „Addicted to  you”.

Wszyscy wykonawcy byli świetnie przygotowani, co można było wywnioskować po tym, jak długo obradowali sędziowie. Były momenty radości, wzruszenia oraz podziwu. Zachwytów i gromkich braw ze strony widowni nie było końca. Po występach wszyscy włączyli się do wspólnej zabawy w rytm piosenki " Fireball".

Zwycięzcą I edycji konkursu ,,Mam talent” jednogłośnie został Filip Miska, który zachwycił wszystkich wspaniałą grą na perkusji ( tata akompaniował mu na gitarze).

Drugie miejsce zajęła Wiktoria Stępa, której występ zaparł dech w piersiach wszystkich widzów.  Wiktoria jest samoukiem, śmiało można ją określić mianem ,,dziewczynka – guma”, pokazała układ gimnastyczny godny największych aren sportowych.

Trzecie miejsce zajęła  Lena Nowak z siostrą, które oczarowały jury żywiołowym wykonaniem piosenki ,,Co mi Panie dasz”. Super wyróżnienie otrzymała Amelka Maj, która pokonała swoją nieśmiałość i odkryła w sobie talent do … układania kubeczków w różne kompozycje. Amelka zachwyciła wszystkich swoją skromnością i oryginalną pasją.

Każde z dzieci otrzymało wspaniałą nagrodę, dyplom i coś słodkiego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i oczywiście talentu, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu. Organizatorami konkursy były Justyna Gorzałczany i Anita Maćkowska.

 Zapraszamy do kolejnej edycji już za rok!