Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach oraz Stowarzyszenie ideaTECH zaprasza mieszkańców, przedstawicieli małopolskich gmin, organizacji pozarządowych, a także przedsiębiorców do udziału w Warsztatach szkoleniowych pn. Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo – razem zadbajmy o środowisko. Warsztaty kierowane są do mieszkańców, przedsiębiorców i przedstawicieli JST.

Warsztaty odbędą się w Laboratorium Aktywności Społecznej, ul. Bocheńska 26 w Niepołomicach w dniu 25 kwietnia 2018 roku (środa). Początek o godzinie 17:00.

Wstęp wolny.
Zapisy na stronie

Informujemy, że zapisać się do udziału w Warsztatach można, poprzez odpowiedź za pomocą formularza kontaktowego na stronie www.zielonestrefy.pl/wspolpraca


Pierwszych 50-ciu uczestników otrzyma od Organizatora pakiet konferencyjny, na który składać się będzie m.in. monografia wieloautorska, dotycząca przedstawionej tematyki podczas spotkania. Publikacja zawiera cenne wskazówki i informacje, dotyczące efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz samej koncepcji „Zielonych stref energetycznych”.


Program Warsztatów:

dr inż. Tomasz Fiszer – Omówienie zagadnień związanych z termomodernizacją, gospodarką niskoemisyjną, odnawialnymi źródłami energii oraz kwestiami dofinansowania inwestycji w odnawialne źródła energii.

mgr inż. Paweł Tomaszewski – Prezentacja dotycząca następującej tematyki: Środowisko – zagrożenia. Dlaczego efektywnie zarządzać energią. Krajowy Plan Działań na rzecz efektywności energetycznej. Obowiązki jednostek sektora publicznego wynikające z ustawy o efektywności energetycznej. Nowa ustawa o efektywności energetycznej – audyty energetyczne i alternatywne rozwiązania (ISO 50001). System Białych Certyfikatów dla przedsiębiorców. Metody poprawy efektywności energetycznej.

Patronem merytorycznym wydarzenia jest Małopolsko – Podkarpacki Klaster Czystej Energii oraz Katedra Inżynierii Środowiska i Przeróbki Surowców Akademii Górniczo – Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie.Konferencję patronatem honorowym objęli Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Pani Małgorzata Mrugała oraz Prezes Fundacji dla AGH dr inż. Jerzy Kicki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych Warsztatach, w trakcie których odbędzie się dyskusja oraz konsultacje eksperckie z szkoleniowcami.


Więcej o wydarzeniu na Facebooku

źródło: https://www.facebook.com/events/179243886055175/