Po egzotycznych wyjazdach do ciepłych krajów, Polacy coraz częściej wybierają aktywne spędzanie wolnego czasu w ruchu wykorzystując nowo powstałe ścieżki rowerowe po malowniczych zakątkach Polski. Popularnym w ostatnich latach pomysłem na aktywny wypoczynek jest wyprawa rowerowa.

Spędź weekend na WTR!!

Do niedawna ta forma wypoczynku dostępna była tylko dla rowerowych pasjonatów. Czy warto spróbować turystyki rowerowej i zamienić weekend w domu na wielogodzinny wysiłek podczas rowerowej wycieczki? Jeśli odpoczywasz podczas aktywnego spędzania czasu – to z pewnością warto wykorzystać możliwości jakie daje Wiślana Trasa Rowerowa.

Wiślana Trasa Rowerowa (WTR) (dł. ok. 220 km) przebiega po najbardziej atrakcyjnych miejscach doliny Wisły. Już kilka jej odcinków zostało oddanych do użytku i z pewnością w sezonie rowerowym będzie wspaniałą atrakcją dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. 

Będziecie Państwo mieć okazję dotrzeć do najpiękniejszych atrakcji turystycznych takich jak zabytkowy Klasztor w Hebdowie, Puszcza Niepołomicka, kąpielisko w Drwini, Bobrowe Kąpielisko w Zabierzowie Bocheńskim,  Zamek Królewski w Niepołomicach, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, a także miejsc historycznych, m.in. Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

W związku z powstaniem  tras rowerowych bezpośrednio usytuowanych w sąsiedztwie Gminy i Miasta Nowe Brzesko, Hotel św. Norberta w Hebdowie na swoim oficjalnym profilu na Facebooku serdecznie zaprasza wszystkich Gości wizytujących dawne Opactwo w Hebdowie do skorzystania z trasy rowerowej na odcinku Nowe Brzesko - Niepołomice. W hotelu istnieje możliwość darmowego wypożyczania 24 rowerów.

Mamy nadzieję, że szczególnie dla naszych mieszkańców Gminy, trasa rowerowa będzie budzić zainteresowanie na granicy z Wolą Zabierzowską aż do mostu w Nowym Brzesku (odcinek około 4 km, docelowo przez całą gminę Niepołomice),  na której pojawił się asfalt i zachęci mieszkańców do aktywności fizycznej wśród zieleni.

Jak podaje serwis internetowy Województwa Małopolskiego dla większości tras wyznaczono ich przebieg przez wały melioracyjne stanowiące ekologiczny ciąg komunikacyjny, który z pewnością będzie pozbawiony ruchu samochodowego, a tym samym zapewni bezpieczeństwo i zdrową rekreację na świeżym powietrzu.

Więcej informacji na temat Wiślanej Trasy Rowerowej można znaleźć na stronie https://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/trasy-rowerowe/wislana-trasa-rowerowa-wtr Zapraszamy  również do zapoznania się z ofertą turystyczną Gminy i Miasta Nowe Brzesko na stronie internetowej: http://www.turystykawgminie.pl/nowebrzesko 

W szczególności polecamy szlak zabytkowych kapliczek na trasie Nowe Brzesko-Koszyce.