SZKOŁA PODSTAWOWA W MNISZOWIE ZAJĘŁA DRUGIE MIEJSCE W MAŁOPOLSKIM KONKURSIE „ODBLASKOWA SZKOŁA”!!! W konkursie promującym noszenie odblasków i jednocześnie propagującym bezpieczeństwo pieszych użytkowników drogi wzięliśmy udział po raz szósty. Trzy razy zajęliśmy pierwsze miejsce, dwa razy drugie, raz uplasowaliśmy się na czwartej pozycji.

W tym roku szkolnym była to VIII edycja Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła.

W ciągu miesiąca września i października realizowaliśmy bardzo dużo działań związanych z konkursem. Były one kierowane „od przedszkola do seniora”. Każda grupa wiekowa była objęta naszymi działaniami. Dużo przedsięwzięć skierowaliśmy do seniorów, gościliśmy ich nie tylko w szkole, lecz braliśmy udział w spotkaniach wyjazdowych.

Nasze działania znalazły oddźwięk w mediach lokalnych oraz ogólnopolskich. Artykuły pojawiały się m. in. w „Dzienniku Polskim”, „Głosie Proszowickim”. Gościliśmy na antenie „Radia Kraków”,  „Polskiego Radia” oraz w programach telewizyjnych m. in. w „Teleexspressie Extra”, „Kronice Krakowskiej”. Jednocześnie na bieżąco opisywaliśmy przebieg konkursu na szkolnej stronie naszej szkoły.

Za przeprowadzone działania w trakcie trwania konkursu uzyskaliśmy 1495 punktów.

Świadczy to o ogromnym zaangażowaniu w realizację zaplanowanych działań. Na tak wspaniały wynik zapracowała duża grupa osób. Podziękowania należą się Pani dyrektor Renacie Regnowskiej, koordynatorowi akcji Pani Irenie Koral, nauczycielom, uczniom, rodzicom i przede wszystkim uczestnikom naszych spotkań, do których kierowaliśmy nasze przesłanie.

            Bardzo cieszymy sie z uzyskanego miejsca, a najbardziej cieszy nas fakt, iż realizując ideę wyposażania uczniów w odblaski widzimy tego efekty. Nasi uczniowie przez cały rok noszą kamizelki odblaskowe a jednocześnie nakłaniają innych do noszenia odblasków.

            Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 13 grudnia 2017 roku o godzinie 18. 00 w

w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

 

DBAJMY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO I NOŚMY ODBLASKI!!! 

 

                                                                                               Elżbieta Janik