Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nowobrzeskiej zaprasza na wycieczkę na Słowację. Szczegóły w załączonym plakacie.

Program:

- wyjazd w godzinach wczesnorannych

- przejazd do Koszyc

- zwiedzanie z przewodnikiem: KOSZYCE: herb (pierwszy i najstarszy herb miejski w Europie z 1369r.!), pozostałości podziemnego miasta, dom Beli Gestera (projektanta znanych kanałów i tras kolejowych, w tym m. in. Kanału Panamskiego i Korynckiego), 2 synagogi, Pałac Jakuba, most miłości, katedra św. Elżbiety (zwiedzanie wnętrza), a dla chętnych w czasie wolnym podziwianie panoramy miasta z wieży kościelnej (1,5 euro), Wieża Urbana z muzeum figur woskowych oraz dzwon, park z grającą fontanną i „grającym drzewem”, Teatr Państwowy, słup morowy (przy nim składano podziękowania Pannie Marii za pomoc w walce z epidemiami z lat 1709 i 1710), kościół ewangelicki i budynek przy pomniku Franciszka Rakoczego (wybudowany na wzór domu, w którym mieszkał w Turcji), Dom Kata (obecnie z Muzeum Tortur), ulica rzemiosł (nadal trwa produkcja i sprzedaż pamiątek), pomnik maratończyka (upamiętniający najstarszy maraton w Europie) i wiele innych

● Jaskinia JASOVSKA - dzięki swojemu znaczeniu oraz unikalnej formie została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jaskinia wyróżnia się wyjątkowym bogactwem nacieków, zróżnicowanych zarówno pod względem form jak i barw. Żyje tu także kilka gatunków nietoperzy. Długość trasy: 720 m, czas przejścia: około 45 minut.

- wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki

 

Świadczenia w cenie: 120 zł/osoby obliczone dla 48 osób płatnych:

- transport autokarem klasy LUX

- opłaty drogowe i parkingowe

- ubezpieczenie uczestników wycieczki

- usługa przewodnika

- bilety wstępu: Katedra Św. Elżbiety, Jaskinia Jasovska

 

*podana cena została obliczona dla 48 osób płatnych, w przypadku innej liczby osób cena może ulec zmianie (cena dla 40 os – ok. 130 zł/osoby)

*powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie

*możliwość zorganizowania obiadu za ok. 7€/osoby (ok. 30 zł)