Spotkanie informacyjne dla mieszkańców

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców

Firma HEG zachęca do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, dotyczącym obniżenia rachunków za gaz ziemny. Doradca HEG będzie czekać na mieszkańców Nowego Brzeska w dniu 24 października 2017 r. (wtorek) w godz. 10.00-16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji Nowe Brzesko przy ul. Piłsudskiego 17a.

Mniszów zabłysnął odblaskami - happening

Mniszów zabłysnął odblaskami - happening

Niezwykła, odblaskowa lekcja bezpieczeństwa na drodze na długo pozostanie w pamięci uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Mniszowie. Zorganizowana została w ramach małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”, do którego przystąpiliśmy już po raz szósty.

Z odblaskiem na różaniec

Z odblaskiem na różaniec

20 października 2017 roku wieczorem grupka uczennic z naszej szkoły udała się do kościoła parafialnego w Nowym Brzesku. Głównym celem wyjścia było kolejne działanie w konkursie „Odblaskowa szkoła”, a mianowicie promowanie bezpieczeństwa na drodze i konieczności noszenia odblasków wśród seniorów.

Uwaga: Intensywne opady deszczu

Uwaga: Intensywne opady deszczu

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm od godz. 20:00 dnia 22.10.2017 do godz. 24:00 dnia 23.10.2017 dla województwa małopolskiego.

Uwaga: silna mgła

Uwaga: silna mgła

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO WOJEWÓDZKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO informuje o silnej mgle od godz. 20:00 dnia 20.10.2017 do godz. 10:00 dnia 21.10.2017.

Dzień Otwarty w WFOŚiGW w Krakowie - 26 października 2017 r.

Dzień Otwarty w WFOŚiGW w Krakowie - 26 października 2017 r.

W imieniu Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - Pani Małgorzaty Mrugały, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejny Dzień Otwarty, który odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca, czyli 26 października 2017 r. w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Funduszu (parter, ul. Kanonicza 12).

NABÓR DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ na potrzeby korpusu szeregowych

NABÓR DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ na potrzeby korpusu szeregowych

Odbycie służby przygotowawczej umożliwia ubieganie się o powołanie do zawodowej służby wojskowej, służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz w Narodowych Siłach Rezerwowych.Służbę przygotowawczą mogą pełnić ochotnicy na ich wniosek złożony w WKU posiadający uregulowany stosunek do służby wojskowej (bez odbytej służby wojskowej).

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów z województwa małopolskiego

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów z województwa małopolskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego informuje na swojej stronie internetowej, że do czwartku 26 października 2017 r., uczniowie z Małopolski mogą starać się o pieniądze przyznawane w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego. Dzięki nim będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki czy przedsiębiorczości.

Posiedzenia Komisji

Posiedzenia Komisji

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Gospodarki Przestrzennej, odbędzie się w dniu: 23 października 2017r. (poniedziałek) o godz 9-tej. Posiedzenie Komisji Planu, Budżetu, Rolnictwa i Handlu, Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia, odbędzie się w dniu: 23 października 2017r. (poniedziałek) o godz. 13:30. Posiedzenie Komisji Rewizyjnej, odbędzie się w dniu: 24 października 2017r. (wtorek) o godz. 14:00

VI PIKNIK INTEGRACYJNY ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY W CENTRUM WIARA I KULTURA W HEBDOWIE.

VI PIKNIK INTEGRACYJNY ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY W CENTRUM WIARA I KULTURA W HEBDOWIE.

Dnia 28 września 2017 r. w Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie odbył się Piknik Integracyjny Środowiskowych Domów Samopomocy „ Śmiech to zdrowie” Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy Gruszów.

Odblaskowo na „Zielonym Wzgórzu”

Odblaskowo na „Zielonym Wzgórzu”

18 października 2017 roku grupa naszych uczniów wybrała się do Zielonej- miejscowości w powiecie proszowickim, aby podjąć kolejne działanie w ramach małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”.

W 200 rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

W 200 rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

W dniu 3 października 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki odbył się Międzyszkolny Konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie UKS Jedynka pt. : "Życie i działalność Tadeusza Kościuszki w 200. rocznicę śmierci".

INFORMACJA

INFORMACJA

Ze względu na prowadzone prace remontowe dotyczące sieci wodociągowej i przyłączy wzdłuż drogi krajowej nr 79 w Hebdowie, związane z budową chodnika, w okresie od października do grudnia b.r. będą występować kilkugodzinne przerwy w dostawie wody na odcinkach sieci wodociągowej. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

Policjanci i uczniowie promują noszenie odblasków

Policjanci i uczniowie promują noszenie odblasków

Już od początku września uczniowie Szkoły Podstawowej w Mniszowie poznają zasady ruchu drogowego, znaki oraz sygnały drogowe. Uczą się, jak bezpiecznie korzystać z dróg publicznych będąc pieszym, jak i rowerzystą. Nabywają również umiejętności niezbędnych podczas udzielania pierwszej pomocy.

Z odblaskową wizytą w  Dziennym Domu  Senior + w Książnicach Małych

Z odblaskową wizytą w Dziennym Domu Senior + w Książnicach Małych

W tym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do Małopolskiego Konkursu „ Odblaskowa Szkoła”. Jego celem jest wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, a tym samym zwiększenie ich bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Przystępując do konkursu nasi uczniowie dbają o bezpieczeństwo na drodze i promują noszenie odblasków. Biorąc udział w konkursie podejmujemy różne inicjatywy i działania promujące bezpieczeństwo i ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym.

ŚDS zdobywa górskie szczyty.

ŚDS zdobywa górskie szczyty.

W dniach 28-29 sierpień 2017 r. uczestnicy oraz pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gruszowie odbyli dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Niektórym z uczestników towarzyszyli członkowie rodzin. Miejscem noclegowym był piękny Kompleks Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny „ Marzenie” w Zakopanem.

Informacja dla rolników o bezpłatnym Systemie Zbiórki Opakowań PSOR

Informacja dla rolników o bezpłatnym Systemie Zbiórki Opakowań PSOR

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR) reprezentuje producentów i importerów środków ochrony roślin. Jesteśmy właścicielem i koordynatorem Systemu Zbiórki Opakowań PSOR, w ramach którego zbierane są opakowania po środkach ochrony roślin oraz innych substancjach niebezpiecznych wykorzystywanych w rolnictwie.

Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO WOJEWÓDZKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO informuje o silnym wietrze dla województwa małopolskiego.

Wspomnienie śp. Leontyny Miłek

Wspomnienie śp. Leontyny Miłek

Z przykrością informujemy o śmierci Pani Leontyny Miłek wieloletniej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku, wychowawczyni wielu pokoleń nowobrzeszczan. W dniu 5 października o godz 14.00 w kościele parafialnym w Nowym Brzesku odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe. W imieniu mieszkańców chcielibyśmy przekazać najszczersze, płynące z wewnętrznej potrzeby kondolencje oraz słowa otuchy rodzinie i najbliższym zmarłej oraz wszystkim, których jej śmierć zasmuciła i dotknęła.

BEZPŁATNE SZKOLENIE

BEZPŁATNE SZKOLENIE

W ramach przeprowadzanych naborów w zakresie projektów grantowych, Nadwiślańska Grupa Działania "E.O.CENOMA" zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pracowników biura i potencjalnych beneficjentów, biorących udział w naborach, dla obszaru gmin członkowskich tj: Rzezawa, Drwinia, Koszyce, Nowe Brzesko, Kazimierza Wielka, Szczurowa, Bochnia.

strony 1 2 3 4 5 6 7